Jdi na obsah Jdi na menu
 


historie koně

Kůň je tvorem starším než člověk. Jeho první předek jménem eohipus se objevil již před 60 miliony let ve třetihorách na území dnešní Severní Ameriky. Koním které známe dodnes se příliš nepodobal:      Měl dlouhé tělo a krátké nohy a byl velký asi jako liška ( 30 cm).

eohippus.jpg

 

 

 

 

 

 

    eohipus

 

O 20 milionu let později žil mesohipus, který již vypadal jako menší kůň, tak jak ho známe dnes.Totéž platí o později žijícím miohypovi, meryhipovi, a pliohipovi.

mesohippus.jpg

 

 

 

 

 

 

miohippus.gif

 

 

miohypus

 

 

pliohippus.gif

 

 

pliohip

 

 

 

Zřejmě jedinými předky všech dnes žijících plemen koní byli evropský západní kůň (vyhubený již ve středověku), tarpan (vyhubený v 19. století) a kůň převalského, který byl před vyhynutím zachráněn na poslední chvíli

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vse o konich

(simona, 2. 2. 2020 19:53)

je to fakt zabava psat o konich opravdu mne to bavilo mozna priste napisu o kockach a urcite mne to bude moc bavit tak jsem si rekla ze budu psat od tetka urt a vyte proc protoze je to moc zabavne a zrusujici tak jsem jsi to rekla takhlenst tak ja jsem jsi jeste rekla ze mozna jak jednou budu velka tak mozna budu jen psat proste jen o lidech o zviratach tak mozna zas napisu ahoj

opravte si chyby...

(Anonymní koník, 16. 4. 2019 13:30)

Dobrý den, u prvního předka koně máte že zároveň liška i ten eohipus mají výšku 30 cm - to je opravdová lež - ještě u lišky, a když tak se musí napsat že - Výška v KOHOUTKU.
To opravdu hodně mate a to je i velká chyba :-).
Další není chyba ale mrzí mě že nemáte tam fotky i evropana, tarpana ani koně převalského, musíte to mít k tomu přiřazený nebo to vypadá že to patří k těm obrázkům.
Děkuju za stručnost ale škoda té lenosti u těhlech důležitých faktů :).
Příště bych si dala větší práci :), jinak jsem se něco přiučila, děkuji, Koník.

Re: opravte si chyby...

(Anonymní koník, 16. 4. 2019 13:40)

A Miohypus se takhle nepíše je to: Miohippus, STRAŠNÉ CHYBY!

Super

(Anna Mičánková , 26. 1. 2017 21:13)

Kvůli tomu vím teď zkrácenou historii koní.

Re: Super

(Anonymní koník, 16. 4. 2019 13:31)

Ale nezapomeň že tam toho hodně chybí :)

historie o koních

(teri , 5. 10. 2015 20:53)

Měli jsme si na pátek připravit povidani o zvireti a vybrala jsem si koně o kterém vim asi nejvic. Prinesla jsem si i uzdecku abych ji popsala a diky tobe jeste muzu rict o historii koní díkY moc!!!!!!